Nebojte se ICT

Společnost Malá technika z.ú. je akreditovanou institucí č.j.: MSMT-8814/2015 k provádění vzdělávacích programů akreditovaných pro účely zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

AKREDITOVANÉ ŠKOLENÍ PRO PEDAGOGY

Akreditace č.j.: MSMT – 13321/2018-1-520 (Malá digitální univerzita – první kroky v digitálním světě)

​Inspirativní seminář s workshopem: ICT a digitální vzdělávání v praxi MŠ

Hodinová dotace: 4 hodiny

Minimální počet účastníků: 10

Cena: 1090 Kč/osobu

Místo konání: dle dohody (cestovní náhrady)

Seminář nabízí praktický úvod do digitální a ICT výchovy. Cílem tohoto semináře, je představit pedagogům praktické možnosti digitální výchovy bez použití elektroniky, na koberci a hravou formou.

Seminář ukáže pedagogům, že lze děti názorně a jednoduše seznámit např. s tím, jak se počítačový program vytváří či jak „cestují” data mezi zařízeními.


Cílem digitální a ICT výchovy není naučit děti pracovat s elektronikou (počítače, tablety ani mobily při výuce nepoužíváme). Cílem je představit dětem způsoby uvažování, tvoření jednoduchých algoritmů/postupů, krokování, zadávání příkazů tak, aby vedly k vytyčenému cíli, a to vše názorně, jednoduše a screenless (bez monitoru).

 

Navíc na ukázkovém příkladu představíme pedagogům jednoduchého robota (dřevěný výrobek), kterého lze při hodinách využít k základním aktivitám.

Digitální vzdělávání prožitkem

Malá technika z.ú.   /   info@mduni.cz  / info@mtuni.cz 

© 2014-2015 by Malá technika z.ú.

  • Wix Facebook page
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now